מאמרים

פתרונות קלים למטבח

קוצץ הירקות

מפתיע: פתרונות קלים וטובים לארוחות צהריים שמלהיבות את הילדים

בשנה האחרונה לנוכח מציאות הקורונה המוזרה שתקפה את חיינו, בה אנו נאלצים לבלות יותר שעות בבתינו וגם לאכול יותר ארוחות ביתיות כיוון שהמסעדות סגורות, אנו נדרשים לסגל לעצמנו הרגלי אכילה אחרים, לקנות עוד ועוד מוצרים ואביזרים למטבח וכן גם ללמוד כהורים (וילדים, עם ילדיכם בוגרים מספיק) כיצד לבשל עוד מאכלים או בכלל להתחיל מאפס וללמוד איך לבשל, כי אנו נאלצים לאכול הרבה יותר בבית. אי לכך, ניתן להשתגע – לחשוב ‘ולשבור את הראש’ בכל יום מחדש על מה לאכול, מה להכין שישביע את כולם ויהיה טעים לכל בני הבית – ‘מה, נאכל שוב פעם אורז עם סלט?’ אינכם רוצים לאכול שוב את אותה הארוחה וזה מובן לחלוטין.

כבר לא צריך לחשוב מחוץ לקופסה

עם ילדים מה שנקרא – basic is beautiful. ילדים לא צריכים הרבה בארוחות הצהריים שלהם בשביל לחוש שבעים ומאושרים. פסטה ונקניקיות יעשו את העבודה, ספגטי בולונז, כל ארוחת ילדים שמסעדה תציע להם גם ככה ובעצם תקופת הקורונה גורמת לנו להבין שניתן להכין אותם לגמרי לבד בבית. עם הילדים אוכלים דברים מעט יותר ‘מיוחדים’, ניתן להכין להם גם דג סלמון עם ירקות מבושלים, דג סלמון עם אורז, ובעצם כל דג העולה על דעתכם עם הילדים נהנים ממאכלי ים.

ואם מתחשק גם טייק אווי ממסעדה או לחילופין לאכול טוב אך פשוט גם בבית – גם סלטים נהיו להיט. מקומות רבים בנוסח ‘קערות’ נפתחו ברחבי תל אביב ובהם אתם יכולים להכניס מכל הבא ליד (כולל מאכלים חמים כמו אורז או פסטה), לא להרגיש שדחפתם לגופכם יותר מדי קלוריות ואכלתם משהו משמין שיגרום לכם להרגיש מנופחים וכבדים לאחר הארוחה.

לסלט מושלם – דרוש קוצץ מושלם

ע”י שימוש בקוצץ הירקות המתאים אתם לגמרי יכולים להכין לעצמכם סלט מושקע כזה גם בבית. ולמזלכם, קוצץ הירקות והפירות של Nicer Dicer  הינו הלהיט החם הבא למטבח! יש בו לא פחות מחמש אופציות להחלפה במכשיר אחד, שזה כבר מטורף, באמצעותן אתם יכולים לחסוך לעצמכם זמן רב במטבח (כי הרי כל הרעיון הוא לשמור על הארוחה קלילה ופשוטה להכנה, ואם אפשר גם כזו שלא מטנפת את עצמכם והמטבח יותר מדי – הרי שזה משובח!) להבי המכשיר עשויים מנירוסטה והינם יעילים וקלים מאד לחיתוך פירות וירקות כאחד.

וכשזה מגיע לניקיון לאחר ההכנה – ניקיון מעולם לא היה כזה קליל! קל מאד לשטוף את חותך הירקות והפירות הזה ושאריות המזון בו לאחר החתיכה והקציצה נעשים בקלות רבה ובמהירות שלא תרגישו שבכלל חתכתם סלט. באריזה מגיעים גם שלושה ראשים להחלפה במכשיר (ניתן גם לשלב בין שני ראשים כדי ליצור ראש חיתוך נוסף!), קערת פלסטיק קטנה עם מכסה בה תוכלו אפילו לשים את הסלט ולאכול ממנה לאחר החיתוך, וכמובן גם מכשיר הקיצוץ עצמו. המכשיר יכול לקצוץ את הירקות שלכם באיזה אופן שתרצו, דק עד גס, והופך עבורכם את הכנת הסלט לזריזה ואף מהנה.

הרי כשזה נוגע לארוחות ואוכל – כולנו רוצים לתקתק ולייעל את זמני ההכנה כמה שאפשר. אף אחד לא אוהב לעמוד שעות במטבח ולבשל וגם המחשבה הזו יום אחר יום מה נאכל מחר הינה מתישה. לעשות תפריט של ממש שייתלה על המקרר עשוי להיות פיתרון למה אוכלים, ולהחליט שגם עושים מזמן הבישול זמן כיף עם הילדים ומבשלים ביחד כל המשפחה – יכול גם ליצור לכם חווית משפחתיות מדהימות.

פוסטים קשורים