מאמרים

רעיונות מקרויים לפעילות במציאות הקורונה

רעיונות מקרויים לפעילות במציאות הקורונה

חוויה מטורפת: רעיונות מקוריים לפעילויות במציאות קורונה

בשנה האחרונה וגם נדמה שהרבה קדימה אנו נמצא את עצמנו יושבים המון בבית הודות למגיפת הקורונה שנכנסה לחיינו ושינתה אותם לגמרי.

אנו מוצאים את עצמנו לא אחת משתגעים ומחפשים באופן קבוע איך להעסיק את עצמנו, את הילדים וכל המשפחה ואיך להכניס עניין ושפע במציאות החדשה ש’נפלה’ עלינו.

אז כיצד מעסיקים את כולם ויוצאים מרוצים? הכל במאמר הבא.

למצוא יש מאין

קל להיסחף כיום למצב רוח שלילי, לחוסר שמחת חיים ולמצוא עצמכם משתגעים וכל שברצונכם הוא לטפס על הקירות. אך במקום להשתגע, חשבו בהיגיון וחשבו על המצב החדש כעל הזדמנות.

הזדמנות לפרוח, ללמוד, להחכים ולהתפתח. לדוגמא, הינכם יכולים לקחת מגדיר צמחים (כן כן, הספר הישן הזה מימים עברו) צאו לטבע עם הילדים והמשפחה וקיימו תחרות משפחתית מי מוצא הכי הרבה פרחים מהמגדיר בטבע.

מעבר לכך, בחרו מסלול טיול שהינו בקרבת אזור עם מים, או אתר טבע שהינכם יודעים שמבוקש ופופולרי כך שכל המשפחה באמת תיהנה.

חשוב לציין כי גם הנסיעה לטיול עצמו יכולה להיות בהחלט חוויה, כאשר יושבים כל המשפחה ביחד באוטו, הילדים נוטים לריב ולהתעצבן.

אולם אם יהיו באמצעותכם האביזרים הנכונים לנסיעה המושלמת – הרי שהיא תיזכר לעד כזיכרון מתוק ומשמעותי מחוויה משפחתית.

חשוב שאפילו לנסיעה – תיצרו משמעות

לכן, חברת “גאדג’ט דיגיטל“, מוכרת ממש עבורכם מגוון מוצרים לרכב שיהפכו עבורכם נסיעה שעד כה חשבתם שהיא סיוט – לעוצמתית וחוויתית במיוחד, כגון כרית שיאצו מחוממת לרכב שתבטיח שנת ישרים בדרך לטיול למניעת ריבים מיותרים, מצלמת דרך לרכב כדי לתפוס ולקלוט את כל הנופים המהממים שייקרו בדרככם, כמו כן גם  מצלמת וידאו איכותית לקלוט את כל הזכרונות הטובים שתצברו בנסיעה לא ייעלמו לעולם.

בנוסף, ניתן לקחת את הילדים ברכב מקום מעט מרוחק ולצאת לפיקניק. להתארגן על אוכל טוב ושתייה, אולי אפילו זוג חברים וילדיהם (בהתאם להתקהלות בימי קורונה כמובן) ולקיים פיקניק בחיק הטבע שיעזור לכולכם לצאת מהשגרה ויעלה על שפתותיכם חיוך גדול.

אם אתם רוצים לקחת את הבילוי בחיק הטבע מעט יותר קדימה ולחוות אותו עם הילדים באקסטרים, קחו אותם לקמפינג בים או במדבר.

אין כמו להתנתק מהכל בתקופה כל כך מאתגרת וללכת למקומות שמשרים עלינו הכי הרבה שלווה ורוגע, שבטוח ישפיעו לטובה גם על הילדים, כדי לשבור ולו במעט את השגרה המשעממת שרוצה כמה שיותר לשמור אתכם בבתים בין ארבעה קירות – הוכיחו לשגרה המעצבנת, ובעיקר לעצמכם – שאפשר גם אחרת!

עוד פיתרון שיכול להיות מקורי ושובר שגרה הינו אימון ספורטיבי לכל המשפחה. לפעמים, כששומעים ‘אימון’, מעט נרתעים, בטח עם הילדים שלכם מעט קטנים, ולכן מומלץ לשדרג את החוויה, ללכת לשחק מטקות בים, לקחת את הילדים להליכה במושב, למשחק כדורסל במגרש השכונתי, ואם הינכם משפחה של ספורטאים – אפשר לגמרי להגיד להם שיוצאים לאימון – צעידה, ריצה, אימון כושר וכוח, ולדעת שתהיה היענות גדולה מצד כולם.

יש לקיים את הפעילויות האלו בקצב מתון. זאת אומרת, לא ‘לקפוץ’ כל יומיים עם הצעה אחרת לבילוי מחודש כי אתם עלולים להמאיס את עצמכם.

במהרה עם כל יום ביומו תעשו פעילות אחרת שלא עשיתם קודם לכן, תתרגלו לעשייה הבלתי פוסקת, בילויים מסוג זה כבר לא יהיו עבורכם מרגשים וחדשים והכיף שהתאמצתם ועבדתם כל כך קשה לבנות – ייגמר. צריך להציע את הבילויים הללו לכולם בקשב רב ולהתאים את הבילוי למה שכל בני הבית רוצים.